Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу УД Лас Палмас и Валенсија

Во Среда, 3 Јануари, УД Лас Палмас го пречека Валенсија во рамките на Куп на Кралот меч.

УД Лас Палмас и Валенсија беа израмнети, имаа само по една шанса која ја претворија во гол, па мечот заврши 1:1.

На натпреварот помеѓу УД Лас Палмас и Валенсија имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/qlplj.mp4?token=1515020622-6%2BYvplrDj8CA%2F4s7gcBFNa0PxsOM3Bp2GaiZySFDP1Y%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.