Хајлајтс и голови од Кадиз ЦФ vs Севиља ФЦ

Кадиз ЦФ го нагости Севиља ФЦ во рамките на Куп на Кралот меч, во Среда, 3 Јануари 2018.

На натпреварот имаше точно 2 гола, и двата ги постигна Севиља ФЦ. Тоа резултираше со победа на Севиља ФЦ од 2:0 и задоволство на гостинскиот тренер.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Кадиз ЦФ и Севиља ФЦ погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/p15ke.mp4?token=1515020448-XLZA0sUOimr3Cne686dS7ENl5UOIQuYbF3rTEctNdHs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk