Арсенал ФК vs Челси ФК голови и хајлајтс

Во Среда, 3 Јануари 2018, Челси ФК му гостуваше на Арсенал ФК во рамките на Премиер лига.

Двата тима имаа среќа да постигнат по 2 гола, па натпреварот заврши со резултат 2:2.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/mdabo_1.mp4?token=1515019119-G0Zwl5EA%2FMowxw9u41jtuUuK4Nxs5xQLDAL38vxYb%2BU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Премиер лига.