Свонси Сити vs Тотенхем Хотспур ФК голови и хајлајтс

Свонси Сити и Тотенхем Хотспур ФК одиграа натпревар во рамките на Премиер лига, во Вторник, 2 1 2018.

Тотенхем Хотспур ФК имаше убаво гостуваење, постигна два гола на натпреварот. Свонси Сити и покрај сите напори не успеа да го совлада гостинскиот голман и ги разорачара домашните навивачи. Натпреварот заврши со победа од 2:0 и трите бода за Тотенхем Хотспур ФК.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/bhu7z.mp4?token=1514937764-v%2BLV%2Fgf6UjAWpHnNtYjF8IlXCNCc8jw635By7giDyjM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.