Хајлајтс и голови од Ридинг ФК vs Бирмингем Сити ФК

Во Вторник, 2 Јануари, Ридинг ФК на својот стадион го пречека Бирмингем Сити ФК во рамките на Чемпионшип.

Одбраната на Бирмингем Сити ФК одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш, а напаѓачите на Бирмингем Сити ФК постигнаа два гола. Натпреварот заврши со победа од 2:0 и три бода Бирмингем Сити ФК.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Ридинг ФК и Бирмингем Сити ФК погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/ualiu.mp4?token=1514934021-oxnxBO7V0IQNdDkxyknoQWhhPcEU9j2c5TVhdC4EFgU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365