Хајлајтс и голови од Саутемптон ФК vs Кристал Палас ФК

Саутемптон ФК на домашен терен играше против Кристал Палас ФК во рамките на Премиер лига, во Вторник, 2 Јануари.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, гостинскиот тим, Кристал Палас ФК, успеа да реализира две, додека Саутемптон ФК само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/qcvpl.mp4?token=1514934175-ExIWYI407O%2FuZjSPp6CmlQ2l%2FF%2FvKB9lE6ntLTJTyFo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk