Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу ССЦ Наполи и Аталанта Бергамаска Калчо

Во Вторник, 2 Јануари 2018, Аталанта Бергамаска Калчо му гостуваше на ССЦ Наполи во рамките на Куп на Италија.

Аталанта Бергамаска Калчо прими еден гол, но успеа да постигне два гола и ја разочара домашната публика, па забележа победа и три бода со резултат 2:1.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу ССЦ Наполи и Аталанта Бергамаска Калчо.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/srokv.mp4?token=1514934176-1BJ6roT6rAqTroAelslmEgekzgNPJDRz8xc4OWLrIFQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.