Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Фулам ФК и Ипсвич Таун ФК

Во Вторник, 2 Јануари, во рамките на Чемпионшип се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Фулам ФК и гостинот Ипсвич Таун ФК.

Публиката добро се забавуваше и имаше можност да види точно 5 гола. Ипсвич Таун ФК постигна 1 гола, но Фулам ФК постигна 4 гола и победи со точен резултат 4-1.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/23112.mp4?token=1514934016-UySoid2tFrWTS2DgakbqxK%2BkAYgkWUX%2FyrDYUbL5vfU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk