Стоук Сити ФК vs Њукасл Јунајтед ФК голови и хајлајтс

Во Понеделник, 1 Јануари, Стоук Сити ФК го нагости Њукасл Јунајтед ФК во рамките на Премиер лига натпревар.

Њукасл Јунајтед ФК имаше убаво гостување кај Њукасл Јунајтед ФК, постигна само еден гол, но тој беше доволен за победа бидејќи ја зачува сопствената мрежа, односно домаќинот не постигна гол.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Стоук Сити ФК и Њукасл Јунајтед ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/jwhr3.mp4?token=1514833220-TTtb5luYgW2dm1YpWofipBgUmL7NuJjcRJ1mUEm4QS8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk