Хајлајтс и голови од Брајтон & Хов Албион ФК vs АФК Бурнмаут

Во Понеделник, 1 Јануари, Брајтон & Хов Албион ФК го пречека АФК Бурнмаут во рамките на Премиер лига меч.

Двата тима имаа среќа да постигнат по 2 гола, па натпреварот заврши со резултат 2:2.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/xwyug.mp4?token=1514832806-s7sdmbVQ2uHjHcVCe42hXkiPZueq5DW%2BtknNfJ21uuw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Премиер лига.