Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Престон Норт Енд ФК и Мидлсборо ФК

Во Понеделник, 1 Јануари, Престон Норт Енд ФК го нагости Мидлсборо ФК во рамките на Чемпионшип натпревар.

Натпреварот изобилуваше со многу голови на двете страни, но Мидлсборо ФК успеа да постигне еден гол повеќе, забележа тесна победа и ги носи трите бода дома.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Престон Норт Енд ФК и Мидлсборо ФК погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/o66v5.mp4?token=1514833233-LzKbxQ%2BbjYz%2BkILZ8d4HWLPaljm46KM%2FUKq9M%2BkjKlw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сакаш да играш онлајн казино? На casinobonus.mk провери кои онлајн казина нудат најдобри услови за уплата и исплата и најдобри бонуси.