Квинс Парк Ренџерс ФК vs Кардиф Сити голови и хајлајтс

Квинс Парк Ренџерс ФК на својот стадион го пречека Кардиф Сити во рамките на Чемпионшип, во Понеделник, 1 1.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигна Квинс Парк Ренџерс ФК, а еден гол постигна Кардиф Сити. Тоа резултираше со победа на Квинс Парк Ренџерс ФК од 2:1.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Квинс Парк Ренџерс ФК и Кардиф Сити погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/v75qw.mp4?token=1514833235-%2FcxRZZSHi%2FL9HF81MFhxsPgydpzM8aE7vNcRYudpuxQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Чемпионшип.