Хајлајтс и голови од Норвич Сити ФК vs Милвол ФК

Во Понеделник, 1 Јануари, во рамките на Чемпионшип се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Норвич Сити ФК и гостинот Милвол ФК.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигна Норвич Сити ФК, а еден гол постигна Милвол ФК. Тоа резултираше со победа на Норвич Сити ФК од 2:1.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Норвич Сити ФК и Милвол ФК погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/lqssj.mp4?token=1514833229-ffVqbVSNGnxlbgw2jp0IvwkMyNF38mcK7z%2BL%2FVRvgZI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.