Хајлајтс и голови од Челси ФК vs Стоук Сити ФК

Челси ФК го пречека Стоук Сити ФК во Сабота, 30 Декември.

Натпреварот изобилуваше со голови и беа постигнати точно 5 гола, но сите во мрежата на Стоук Сити ФК. Тоа резултираше со победа на Челси ФК од 5-0.

На натпреварот помеѓу Челси ФК и Стоук Сити ФК имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/etp5p.mp4?token=1514675027-ednCSJ%2FzfV%2Ba0s8%2BD2pOOS8oscwaddKjncnEKSpY%2BCM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Играш прогресија на онлајн рулет? Провери ги сите информации за Мартингејл систем системот на casinobonus.mk.