Бристол Сити ФК vs Вулверхемптон Вандерерс ФК голови и хајлајтс

Во Сабота, 30 Декември 2017, Вулверхемптон Вандерерс ФК му гостуваше на Бристол Сити ФК во рамките на Чемпионшип.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, гостинскиот тим, Вулверхемптон Вандерерс ФК, успеа да реализира две, додека Бристол Сити ФК само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Бристол Сити ФК и Вулверхемптон Вандерерс ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/04xda.mp4?token=1514671216-vV5C6SFMQj2uBi1scZ1YtOSt1i0%2FZL7QIqtnWAa%2By7U%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Casinobonus.mk ви ги нуди сите информации за играње на онлајн казино во Македонија. Бесплатни совети, рецензии на казина, гратис спинови и бонуси.