Шефилд Јунајтед ФК vs Болтон Вандерерс ФК голови и хајлајтс

Шефилд Јунајтед ФК на својот стадион го пречека Болтон Вандерерс ФК во рамките на Чемпионшип, во Сабота, 30 12.

Шефилд Јунајтед ФК не успеа да го совлада противничкиот голман, додека Болтон Вандерерс ФК успеа тоа да го направи еднаш, што беше доволно за победа на гостите од 1:0.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Шефилд Јунајтед ФК и Болтон Вандерерс ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/qwehl.mp4?token=1514660418-dXu6MELIsTXlFkOpjDyGnJi3cmAbkFL8GuGVKsLYotQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk