Нотингем Форест ФК vs Сандерленд АФК голови и хајлајтс

Нотингем Форест ФК на домашен терен играше против Сандерленд АФК во рамките на Чемпионшип, во Сабота, 30 Декември.

На натпреварот беше постигнат само еден гол, на разочарување на публиката голот го постигна Сандерленд АФК. Поради тоа Сандерленд АФК го доби натпреварот со 1:0.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Нотингем Форест ФК и Сандерленд АФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/vygwz.mp4?token=1514660417-2tdfixJmMhVmqHrNor83BpRT8UmM6x80UkTp5iLRPm8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk