Брентфорд ФК vs Шефилд Венсдеј ФК голови и хајлајтс

Во Сабота, 30 Декември, Брентфорд ФК го пречека Шефилд Венсдеј ФК во рамките на Чемпионшип меч.

Публиката можеше да види возбудлив натпревар на кој беа постигнати 2 гола и двата во мрежата на Шефилд Венсдеј ФК. Тоа резултираше со победа на Брентфорд ФК од 2:0.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Брентфорд ФК и Шефилд Венсдеј ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/4tyzo.mp4?token=1514660422-5YJtOY2fvvctCuoOjQH2eg0ppddggAEhzvxsVngCSNw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Чемпионшип? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk