Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ипсвич Таун ФК и Дерби Каунти ФК

Ипсвич Таун ФК го нагости Дерби Каунти ФК во рамките на Чемпионшип меч, во Сабота, 30 Декември 2017.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигнаа играчите на Дерби Каунти ФК, а еден гол постигна Ипсвич Таун ФК. Тоа резултираше со победа на Дерби Каунти ФК од 2:1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/4hn49.mp4?token=1514660429-XLUEKLXN1J2BD3QJ%2BafMNHMpmCeRMEdKVIXUnpmGAbg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk