Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Хал Сити А и Фулам ФК

Хал Сити А на својот стадион го пречека Фулам ФК во рамките на Чемпионшип, во Сабота, 30 12.

Секој тим постигна точно 2 гола, па натпреварот заврши со резултат 2:2.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Хал Сити А и Фулам ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/oeij7.mp4?token=1514660427-pVZWPFqhKLRa1nm5USE2sEDJEM83I7wTykTor60Xxjs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.