Бирмингем Сити ФК vs Лидс Јунајтед ФК голови и хајлајтс

Во Сабота, 30 Декември, Бирмингем Сити ФК на својот стадион го пречека Лидс Јунајтед ФК во рамките на Чемпионшип.

Одбраната на Бирмингем Сити ФК одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш. Па голот кој го постигна Бирмингем Сити ФК беше доволен за победа од 1:0.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/4667q.mp4?token=1514660434-MD6XrElEVQe8o3Pe%2BsQSpkG1s5iKlAIXyPxJvKZ%2BucE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Чемпионшип и проверете ги одличните типови на kladenje.mk