Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ливерпул ФК и Свонси Сити

Во Вторник, 26 Декември, Ливерпул ФК на својот стадион го пречека Свонси Сити во рамките на Премиер лига.

Напаѓачите на Ливерпул ФК беа расположени и постигнаа точно 5 гола, додека Свонси Сити не постигна ниту еден, па затоа го загуби натпреварот со точен резултат 5-0.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Ливерпул ФК и Свонси Сити можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/va478.mp4?token=1514327879-cZe5TI3FMoTBJx3LSg3ASvwb7CC8ksqd9Mn1GpN6ZJs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk