Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Брентфорд ФК и Астон Вила ФК

Во рамките на Чемпионшип се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Брентфорд ФК и гостинот Астон Вила ФК, во Вторник, 26 Декември 2017.

Брентфорд ФК прими еден гол, но успеа да постигне два гола, па забележа победа со резултат 2:1.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Брентфорд ФК и Астон Вила ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/p4ow5.mp4?token=1514327919-6pJeehiV%2BAvespTRj%2B8ynK%2FMqzsKkZLwqwBrwxBbB1U%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk