Ватфорд ФК vs Лестер Сити ФК голови и хајлајтс

Ватфорд ФК на својот стадион го пречека Лестер Сити ФК во рамките на Премиер лига, во Вторник, 26 12.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но Ватфорд ФК постигна два, додека Лестер Сити ФК успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/9j98h.mp4?token=1514310667-yrB0kcGMcigTtY3YyMkiySY6kU8oG%2FJpMfV0Z1r8cnU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.