Хадерсфилд Таун ФК vs Стоук Сити ФК голови и хајлајтс

Во Вторник, 26 Декември, Хадерсфилд Таун ФК и Стоук Сити ФК одиграа натпревар во рамките на Премиер лига.

Гледачите имаа можност да видат по еден гол на двете страни и натпреварот немаше победник, заврши со резултат 1:1.

На натпреварот помеѓу Хадерсфилд Таун ФК и Стоук Сити ФК имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/33u4c.mp4?token=1514317296-qKm9%2BIf%2B1GMtyW5t4pi3WWsAXqO9yotV42n74BDc9mE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Премиер лига.