Тотенхем Хотспур ФК vs Саутемптон ФК голови и хајлајтс

Во Вторник, 26 Декември, Тотенхем Хотспур ФК на својот стадион го пречека Саутемптон ФК во рамките на Премиер лига.

Публиката добро се забавуваше и имаше можност да види точно 7 гола. Саутемптон ФК постигна 2 гола, но Тотенхем Хотспур ФК постигна 5 гола и победи со точен резултат 5-2.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Тотенхем Хотспур ФК и Саутемптон ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/fdyq8.mp4?token=1514302602-AXIuXHvyD1%2BXdNBzd8GbfxXW6%2B3%2FmsmXKjRrX8rkD8U%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.