Хајлајтс и голови од Османлиспор vs Акишар Беледиеспор

Во Понеделник, 25 Декември, Османлиспор и Акишар Беледиеспор одиграа натпревар во рамките на Супер Лига.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, но Акишар Беледиеспор постигна еден гол помалку и го загуби натпреварот со резултат 3-2.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/yy0ar.mp4?token=1514232159-zb4HDfnVKPcy2lMetdLW1oV8rToRud7HWsa8QHEsbVM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Супер Лига.