Кардиф Сити vs Фулам ФК голови и хајлајтс

Во Вторник, 26 Декември, Кардиф Сити го пречека Фулам ФК во рамките на Чемпионшип меч.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Фулам ФК беше поуспешен, успеа 4 шанси да ги претвори во гол, додека Кардиф Сити искористи само 2 шанси. Тоа резултираше со три бода и победа на Фулам ФК.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Кардиф Сити и Фулам ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/05up3.mp4?token=1514318129-1Pvb67O52P70djrrCjuhsIYcDzV%2B88Mhbb5Ova2MPTo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Чемпионшип? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk