Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Челси ФК и Брајтон & Хов Албион ФК

Во Вторник, 26 Декември, Челси ФК на својот стадион го пречека Брајтон & Хов Албион ФК во рамките на Премиер лига.

Публиката можеше да види возбудлив натпревар на кој беа постигнати 2 гола и двата во мрежата на Брајтон & Хов Албион ФК. Тоа резултираше со победа на Челси ФК од 2:0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Челси ФК и Брајтон & Хов Албион ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/d070h.mp4?token=1514311347-RRtcxhm4cGd1vGXayRHSNrtsc3ULcDag6RJNNmPmjZg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk