Бристол Сити ФК vs Ридинг ФК голови и хајлајтс

Во Вторник, 26 Декември, Бристол Сити ФК на својот стадион го пречека Ридинг ФК во рамките на Чемпионшип.

Одбраната на Бристол Сити ФК одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш, а напаѓачите на Бристол Сити ФК постигнаа два гола. Натпреварот заврши со победа од 2:0 на [%HOMETEAM %].

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Бристол Сити ФК и Ридинг ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/u0d5c.mp4?token=1514317315-T73ZA6k8XWxJ4JI7WkMBa7E%2F1sefL%2Bc5AGXCNWJa5%2FE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk