Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Бирмингем Сити ФК и Норвич Сити ФК

Во Вторник, 26 Декември, Бирмингем Сити ФК го пречека Норвич Сити ФК во рамките на Чемпионшип меч.

На натпреварот имаше точно 2 гола, и двата ги постигна Норвич Сити ФК. Тоа резултираше со победа на Норвич Сити ФК од 2:0 и задоволство на гостинскиот тренер.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Бирмингем Сити ФК и Норвич Сити ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/kym2k.mp4?token=1514317880-kxea3Rkgz5o73X2wc1sE6kydlif75aQ4tyt%2B5KZ2y5w%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk