Феенорд vs Рода голови и хајлајтс

Во Недела, 24 Декември, Феенорд и Рода одиграа натпревар во рамките на Ередивизија.

Публиката добро се забавуваше и имаше можност да види точно 6 гола. Рода постигна 1 гола, но Феенорд постигна 5 гола и победи со точен резултат 5-1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/i2dwa.mp4?token=1514156590-KJunG96sNxAI34LdU5tj46IPJL6MZHTLpFwpbA5enPg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk