Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Галатасарај и Гезтепе

Во Недела, 24 Декември, Галатасарај и Гезтепе одиграа натпревар во рамките на Супер Лига.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Галатасарај успеа да постигне повеќе голови и забележа победа со точен резултат 3-1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/merge-klggo.mp4?token=1514145118-2LhFxZiQ0I5cgBHBwGkx0YDcpg%2B5vLJhOZDDBMj2bD8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk