Кајзериспор vs Јени Малатјаспор голови и хајлајтс

Кајзериспор на својот стадион го пречека Јени Малатјаспор во рамките на Супер Лига, во Недела, 24 12.

Јени Малатјаспор имаше убаво гостување кај Јени Малатјаспор, постигна само еден гол, но тој беше доволен за победа бидејќи ја зачува сопствената мрежа, односно домаќинот не постигна гол.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Кајзериспор и Јени Малатјаспор.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/5w9bo.mp4?token=1514124180-7fPd6w10Ebij3O%2FkEPD2UvkCh%2BXGzsBX2acbP00MP8s%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Супер Лига? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk