Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ајакс и Вилем 2 (или втори)

Во Недела, 24 Декември, во рамките на Ередивизија се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Ајакс и гостинот Вилем 2 (или втори).

Нападите на двата тима фукционираа одлично, но нападот на Вилем 2 (или втори) беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 3-1.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Ајакс и Вилем 2 (или втори).

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/fjub1.mp4?token=1514131232-FSkt4vlg8aTimdC6LxR4OyWtTUqoAdZFUEUsAegGHzo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk