Јувентус ФК vs АС Рома голови и хајлајтс

Во Сабота, 23 Декември 2017, АС Рома му гостуваше на Јувентус ФК во рамките на Серија А.

Јувентус ФК успеа да постигне само еден гол. Сепак тој се покажа како доволен за победа од 1:0, бидејќи АС Рома не постигна ниту еден гол.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Јувентус ФК и АС Рома.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/pps1d.mp4?token=1514069386-l3MmMuHATcRWTK8toVKaf6B5HoOJrhB8GyMcqHcc91A%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Casinobonus.mk ви ги нуди сите информации за играње на онлајн казино во Македонија. Бесплатни совети, рецензии на казина, гратис спинови и бонуси.