Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Лестер Сити ФК и Манчестер Јунајтед ФК

Во Сабота, 23 Декември, Лестер Сити ФК и Манчестер Јунајтед ФК одиграа натпревар во рамките на Премиер лига.

Двата тима, Лестер Сити ФК и Манчестер Јунајтед ФК по два пати го погодија противничкиот гол, па после последниот свиреж на судијата, резултатот беше 2:2.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/m2bee.mp4?token=1514069249-zGvbi0i6RGAg0O1usjxCQ3gnFbOFGhkoQ5hcHWMmy84%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.