Вулверхемптон Вандерерс ФК vs Ипсвич Таун ФК голови и хајлајтс

Вулверхемптон Вандерерс ФК го пречека Ипсвич Таун ФК во Сабота, 23 Декември.

Натпреварот беше израмнет, една шанса Вулверхемптон Вандерерс ФК претвори во гол, и тоа беше доволно за победа од 1:0.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Вулверхемптон Вандерерс ФК и Ипсвич Таун ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/pd4hz.mp4?token=1514054880-FGGF5NEmmPwzIZpi6PePO7FWD9ooM5UCU2zPCxiDSeY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk