Стоук Сити ФК vs Вест Бромвич Албион ФК голови и хајлајтс

Во Сабота, 23 Декември, Стоук Сити ФК го нагости Вест Бромвич Албион ФК во рамките на Премиер лига натпревар.

Публиката добро се забавуваше и имаше можност да види точно 4 гола. Вест Бромвич Албион ФК постигна 1 гола, но Стоук Сити ФК постигна 3 гола и победи со точен резултат 3-1.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Стоук Сити ФК и Вест Бромвич Албион ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/x0m7c.mp4?token=1514054317-FVceN7OI73jvsjsUWI0DRob5jEvsN%2BqDQDxYXeXQruQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk