Хајлајтс и голови од Брајтон & Хов Албион ФК vs Ватфорд ФК

Во Сабота, 23 Декември, Брајтон & Хов Албион ФК го нагости Ватфорд ФК во рамките на Премиер лига натпревар.

Натпреварот беше израмнет, една шанса Брајтон & Хов Албион ФК претвори во гол, и тоа беше доволно за победа од 1:0.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Брајтон & Хов Албион ФК и Ватфорд ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/2zx83.mp4?token=1514053789-1d0swxRI6o9DrcEtWK700NeKXDy0L9G%2FWAxkcOUUfFM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Премиер лига.