ССЦ Наполи vs УЦ Сампдорија голови и хајлајтс

Во Сабота, 23 Декември, во рамките на Серија А се одигра натпреварот помеѓу домаќинот ССЦ Наполи и гостинот УЦ Сампдорија.

Публиката имаше можност да види 5 гола, од кои 2 завршија во мрежата на ССЦ Наполи додека 3 завршија во мрежата на УЦ Сампдорија. Тоа резултираше со победа на ССЦ Наполи со точен резултат 3-2.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/kjjg7.mp4?token=1514047263-wvQPGu2zq8bFxusAzwAtnCA7MXqVeLPvL7PCkhrbEeM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сакаш да играш онлајн казино? На casinobonus.mk провери кои онлајн казина нудат најдобри услови за уплата и исплата и најдобри бонуси.