Саутемптон ФК vs Хадерсфилд Таун ФК голови и хајлајтс

Саутемптон ФК на својот стадион го пречека Хадерсфилд Таун ФК во рамките на Премиер лига, во Сабота, 23 12.

Гледачите имаа можност да видат по еден гол на двете страни и натпреварот немаше победник, заврши со резултат 1:1.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Саутемптон ФК и Хадерсфилд Таун ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/x9pun.mp4?token=1514055759-2G%2FRsg2nb8yYRZdTpE%2F9hpi9jsf1TJuzTNagiWW2cjk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365