Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Вест Хем Јунајтед ФК и Њукасл Јунајтед ФК

Во Сабота, 23 Декември, Вест Хем Јунајтед ФК го нагости Њукасл Јунајтед ФК во рамките на Премиер лига натпревар.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Њукасл Јунајтед ФК успеа 3 да ги претвори во гол, додека Вест Хем Јунајтед ФК искористи една помалку. Тоа резултираше сотри бода и победа на Њукасл Јунајтед ФК со точен резултат 3-2.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Вест Хем Јунајтед ФК и Њукасл Јунајтед ФК погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/u7q5t.mp4?token=1514055765-MB9wJgWuC8%2BD0HEXqb%2B8GiB%2F8Wl0ee5X%2FJdtKh8GikY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk