Престон Норт Енд ФК vs Нотингем Форест ФК голови и хајлајтс

Во рамките на Чемпионшип се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Престон Норт Енд ФК и гостинот Нотингем Форест ФК, во Сабота, 23 Декември 2017.

Гледачите имаа можност да видат по еден гол на двете страни и натпреварот немаше победник, заврши со резултат 1:1.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Престон Норт Енд ФК и Нотингем Форест ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/so7sn.mp4?token=1514054859-s%2F2gBni%2F6QAp6U%2FOCF6T0ps1rvO0hnFelD4h0OVBQNE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Чемпионшип.