Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Лидс Јунајтед ФК и Хал Сити А

во Сабота, 23 Декември, Лидс Јунајтед ФК на домашен терен играше против Хал Сити А во рамките на Чемпионшип.

Лидс Јунајтед ФК постигна само еден гол, но тој беше доволен за победа бидејќи ја зачува сопствената мрежа.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Лидс Јунајтед ФК и Хал Сити А погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/mmer2.mp4?token=1514054855-SRlzEpGz%2BjwcBp6G4xqgxObXqgZwUev2j3402BLqtso%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk