Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Квинс Парк Ренџерс ФК и Бристол Сити ФК

Во Сабота, 23 Декември, Квинс Парк Ренџерс ФК на својот стадион го пречека Бристол Сити ФК во рамките на Чемпионшип.

Натпреварот беше возбудлив за гледање, но Квинс Парк Ренџерс ФК и Бристол Сити ФК искористија само по една шанса и мечот заврши со резултат 1:1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/eyjqp.mp4?token=1514054863-7tXg1Hw%2F7VuCKDMyn%2Bw%2F93zMNspOtvOh20VeaNeCi0o%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk