Болтон Вандерерс ФК vs Кардиф Сити голови и хајлајтс

Во Сабота, 23 Декември, Болтон Вандерерс ФК и Кардиф Сити одиграа натпревар во рамките на Чемпионшип.

Болтон Вандерерс ФК беше подобар противник на теренот, постигна два гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа. Тоа резултираше со победа на Болтон Вандерерс ФК од 2:0.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Болтон Вандерерс ФК и Кардиф Сити.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/m0p78.mp4?token=1514054840-v%2FdZqRXGG06%2FZzYpthkGalxjeLjF0JeLPw7V4noUC3A%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посетете го Casinobonus.mk и научете повеќе за рулет системот