Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Удинезе Калчо и Хелас Верона ФЦ

Во Сабота, 23 Декември, Удинезе Калчо го пречека Хелас Верона ФЦ во рамките на Серија А меч.

Напаѓачите на Удинезе Калчо беа расположени и постигнаа точно 4 гола, додека Хелас Верона ФЦ не постигна ниту еден, па затоа го загуби натпреварот со точен резултат 4-0.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Удинезе Калчо и Хелас Верона ФЦ.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/gjxpz.mp4?token=1514058554-01Vm993CsKwMjpKTkNn2Bqnr96Kme8YdHCQZlnWr8fs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk