Хајлајтс и голови од Астон Вила ФК vs Шефилд Јунајтед ФК

Астон Вила ФК и Шефилд Јунајтед ФК одиграа натпревар во рамките на Чемпионшип, во Сабота, 23 12 2017.

Двата тима, Астон Вила ФК и Шефилд Јунајтед ФК по два пати го погодија противничкиот гол, па после последниот свиреж на судијата, резултатот беше 2:2.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Астон Вила ФК и Шефилд Јунајтед ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/ytgz8.mp4?token=1514062074-Y%2FmEGy4AZYaN9zXIsHFWKj%2FPtiqgWsTj77iWy12l2Hc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На casinobonus.mk најди ги најдобрите бонуси игратис спинови на најдобрите онлајн казина.