Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу СС Лацио и ФЦ Кротоне

Во Сабота, 23 Декември, СС Лацио го пречека ФЦ Кротоне во рамките на Серија А меч.

СС Лацио постигна 4 гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа, па забележа висока победа од 4-0.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу СС Лацио и ФЦ Кротоне.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/i6ac7.mp4?token=1514040461-I8WIqdiblBOfLWESBesNlAADbQjfSGQ6a6p%2F07BSuU0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Серија А и проверете ги одличните типови на kladenje.mk